دستگیری سارقان غیربومی منازل در تبریز
دستگیری سارقان غیربومی منازل در تبریز
رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی گفت: باند سرقت از منازل تبریز نیز که از مرکز کشور به این استان آمده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش عصرتبریز، صابر عباس‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: باند ۴ نفره متشکل از دو زن و دو مرد با دامنه سنی ۲۲ تا ۲۵ سال در یکی از فروشگاه‌های تبریز فعالیت می‌کردند که دارای سوابق متعدد سرقت و تجاوز به عنف سرقت می‌باشند.

 وی ادامه داد: این افراد یک دستگاه اسکیمر (کپی رایت کارت‌های بانکی) کنار دستگاه پوز در فروشگاه مستقر کرده بودند که اطلاعات و مشخصات حساب کارت بانک‌ها را برداشته و به رمز و مشخصات دستگاه دست مییافتند.

عباس‌زاده گفت: این باند ۲۸۰ مورد کپی اطلاعات انجام داده و از این تعداد از ۶۲ مورد در حدود ۵۰۰ میلیون تومان برداشت کرده بودند.

وی تاکید کرد: شهروندان در هنگام خرید از فروشگاه‌های مختلف رمز کارت‌های بانکی خود را به هیچ عنوان در اختیار فروشندگان و افراد غیر قرار ندهند و کارت‌ها را خودشان به پوز بانکی بکشند.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی همچنین افزود: یک باند ۲ نفره سرقت از منازل تبریز نیز که از مرکز کشور به این استان آمده بودند، توسط نیروهای پلیس در تبریز دستگیر شدند.

وی ادامه داد: این افراد در یکی از واحد های مسکونی تبریز اقدام به سرقت می کنند که با آگاهی و اعلام همسایه ها به پلیس ۱۱۰ عوامل گشت به محل اعزام می شوند.

عباس‌زاده گفت: سارق‌ها که در پارکینگ مخفی شده بودند با پلیس درگیر و در نهایت دستگیر می‌شوند.

وی ادامه داد: ارزش طلاهای مسروقه از این منزل ۴۰۰ میلیون تومان بود، این سارقان همچنین به ۸۰ مورد سرقت از داخل خودرو در تهران و چند مورد نیز در تبریز اعتراف کرده‌اند.