مردم به وابستگان قدرت‌های زر و زور رأی ندهند
مردم به وابستگان قدرت‌های زر و زور رأی ندهند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: مردم به کسی رأی دهند که وابسته به قدرت‌های زر و زور نباشد، در روزهای سخت در برابر دشمن مقاوم بوده و عاشق خدمت باشد.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم دیشب در مراسم گرامیداشت یاد شهدای بمباران مراغه و بزرگداشت اربعین سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در جمع مردم مراغه با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب به دلیل ظرفیت‌های بالنده این خیزش مردمی رو به رشد است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در ۴۱ سال گذشته دستاوردهایی دارد که هر یک در داخل کشور و جهان تأثیر عمیق داشته است.

امام جمعه تبریز افزود: راهپیمایی با شکوه مردم کشور در ۲۲ بهمن نشانه محبوبیت انقلاب و پیروی مردم از فرامین مقام معظم رهبری است.

وی حاکمیت اسلام و مردم سالاری دینی را از دستاوردهای انقلاب برشمرد و ادامه داد: پیشرفت همه جانبه، ایجاد انقلاب علمی، رشد و توسعه علمی و فناوری، نهادینه سازی آزادی اسلامی، اقتدار، عزت ملی و هویت بخشی، شکل گیری هویت ایرانی و اسلامی از دیگر دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تقویت زیرساخت‌هایی همچون راه‌های ارتباطی، سدها، نیروگاه‌ها، بنادر، افزایش صادرات غیرنفتی و دو برابر شدن تولیدات ناخالص ملی را از دیگر دستاوردهای انقلاب عنوان کرد.

امام جمعه تبریز با اشاره به دستاوردهای خارجی و بین المللی انقلاب گفت: توسعه نفوذ در کشورهای منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا و اثرگذاری در مسائل عمده منطقه، اهتزار پرچم عزت و اقتدار ملت ایران، تأثیرگذاری در ملت‌ها و انقلاب‌های دیگر کشورها هم از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران است.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم با تاکید بر اینکه امروز حرکت‌های بزرگ اسلامی برگرفته از انقلاب اسلامی ایران است، گفت: با صدور انقلاب به کشورهای اسلامی که از راهبردهای امام راحل برای پیشبرد اهداف انقلاب بود، فرهنگ بزرگ انقلاب در دنیا و منطقه فراگیر شده است.

وی راهپیمایی ۲۲ بهمن را رزمایشی با شکوه و تماشایی توصیف کرد و گفت: مردم برای تحقق آرمان‌های امام و شهدا و اهداف رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران با آن عظمت و شکوه حضور یافتند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش رو به مشارکت حداکثری آحاد ملت تاکید کرد و گفت: با هر گرایش و سلیقه و اعتقاد؛ هرکسی که کشورش را دوست دارد و به عزت و اقتدار ایران اسلامی علاقمند است، باید پای صندوق‌های رأی حاضر شود.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه تلاش دشمن در راستای به حداقل رساندن مشارکت مردم در انتخابات است، گفت: نارضایتی‌ها از وضعیت اقتصادی و معیشتی و ناکارآمدی برخی از مسئولان باعث نمی‌شود مشارکت در انتخاب افراد اصلح برای قانون گذاری در کشور کاهش یابد.

آل‌هاشم اظهار داشت: مردم به کسی رأی دهند که وابسته به قدرت‌های زر و زور نباشد، در روزهای سخت در برابر دشمن مقاوم باشد، عاشق خدمت باشد، پیرو خط امام و رهبری باشد و در روزهای بحران رهبر معظم انقلاب را فصل الخطاب بداند.

وی با اشاره به چهلمین روز شهادت سپهبد قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: حیات و شهادت این مرد الهی مایه برکت و عزت و اقتدار ایران بود و تشییع میلیونی این شهید والامقام مایه وحدت کشور عزیزمان شد.