برف – تراکتور – یادگار؛ آری این دیوانه منم!
برف – تراکتور – یادگار؛ آری این دیوانه منم!
تراکتور روز شنبه میزبان سایپا در ورزشگاه یادگار امام خواهد بود. بارش برف شدید در تبریز باعث شده تا کار تی تی ها برای حضور در ورزشگاه بسیار دشوار شود تا جایی که حتی بازی یک روز با تاخیر برگزار خواهد شد.

عصرتبریز – سعید عبدی: تراکتور تیم بزرگی است. ستاره های بزرگی در این تیم توپ می زنند و در حال حاضر یکی از معدود تیم های فوتبال ایران است که مشکلات مالی برایش مفهوم خاصی ندارد. این تیم در سال های اخیر همواره جزو مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی بوده و هیچ تیمی مقابل تراکتور کار آسانی چه در خانه و چه در تبریز ندارد. این ها همه یک طرف و هواداران تراکتور یک طرف… بله مهمترین ویژگی این تیم، هوادارانش هستند. هوادارانی که فوتبال دنیا تراکتور را با آنها می شناسد. هوادارانی که برای پر کردن ورزشگاه یادگار امام بهانه خاصی نیاز ندارند. آنها توانایی پر کردن ورزشگاه ۸۰ هزار نفری شان را حتی در کم اهمیت ترین بازی ها هم دارند. آنها هستند که به تیم شان هویتی خاص بخشیده اند، هویتی که تک تک تیم های لیگ برتر در حسرت آن هستند.

روز شنبه در ورزشگاه یادگار امام، تراکتور میزبان سایپا خواهد بود. اگر در شهر دیگری بودیم و تیمِ میزبان تیم دیگری بود صحبت از دشواری حضور در ورزشگاه برای تشویق تیم محبوب، معنا و مفهومی داشت اما اینجا در خطه آذربایجان این ها همه بهانه هستند. تیفوسی های تراکتور به مانند کارمندانی که باید در ساعت مقرر در محیط کارشان حضور یافته و انگشت بزنند، از آغاز هفته انتظار روز بازی تیم شان را می کشند. برای آنها گرما و سرما تنها واژه هایی دکوری محسوب می شوند. برف، تبریز را شوکه کرده و مسئولان شهر را سردرگم، اما تی تی ها برنامه خودشان را دارند. آنها به مانند همیشه قرار است در یادگار حضور پیدا کنند و پشت تیم شان باشند؛ تیمی که فراتر از یک تیم است. تراکتور برای آنها دلیلی برای نفس کشیدن است.

یاد حرف های پدربزرگم می افتم که وقتی هوا این گونه برفی می شد و ما می خواستیم برای بازیگوشی راهی کوچه شویم، اخم هایش را در هم می کشید و می گفت: “الان کدام دیوانه می رود بیرون که تو می خواهی بروی؟” اما پدربزرگ نمی دانست که روزی هزاران دیوانه و عاشق، در برفی ترین روزهای سال شال و کلاه خواهند کرد و در سردترین نقطه شهر تبریز و میان کوه های یخ زده، برای تشویق تیم محبوب شان حاضر خواهند شد. حتی اگر برف بازی را یک روز به تاخیر انداخت بازهم نمی تواند ما را از رفتن به ورزشگاه بازدارد. حال اگر می خواهید بدانید این دیوانه ها کسیتند باید بگویم آری این دیوانه منم، تویی و همه ماهایی هستیم که عاشقانه تراکتور را دوست داریم. ما خواهیم رفت تا تیم مان را تنها نگذاریم. ما نشان داده ایم که همیشه یک قدم جلوتر هستیم و شایسته بهترین ها…