انسجام کلید موفقیت در کشور است
انسجام کلید موفقیت در کشور است
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: انسجام کلید موفقیت در کشور است که الحمدالله در تبریز و آذربایجان‌شرقی جاری است.

به گزارش عصرتبریز، محمود واعظی عصر امروز در شورای اداری استان آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: انسجام کلید موفقیت در کشور است که الحمدالله در تبریز و آذربایجان‌شرقی جاری است.

وی با بیان اینکه تبریز در همه مراسمات ملی پیشتاز و مبتکر است، تصریح کرد: ناخودآگاه ابتکار بسیار خوبی را در آبان ماه شاهد بودیم که بی‌نظیر بود و الگو برای کل کشور شد و رهبر معظم انقلاب را بسیار خوشحال کرد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور افزود: دو روز پیش نیز شاهد حضور مردم در سرما و برف برای راهپیمایی ۲۲ بهمن بودیم که نشان از غیرت این دیار است همچنین مردم آن روز عهدی دوباره با نظام و فرمانده خود بستند.

وی با تاکید بر اینکه جلسه با فعالان اقتصادی بسیار خوب بود زیرا وقتی در جنگ اقتصادی باشیم ولی صادرات استان ۵۴ درصد نسبت به سال افزایش داشته باشد، خیلی معنا دارد،گفت: اینکه بگویند تبریز رتبه دوم در ایجاد بنگاه اقتصادی دارد و ۱۱۷ واحد تعطیلی را به مدار فعالیت آورده است، نشان از نگاه ساماندهی اقتصاد مالی کشور است.

واعظی ادامه داد: تا مادامی که اینگونه مسوولان و مردم وجود دارند، نباید نگران تحریم یا فشار حداکثری باشیم زیرا با این تولیدکنندگان می‌توان به خوبی و سلامت از بحران‌ها عبور کرد.

وی به افتتاح ۶ هزار میلیارد تومانی پروژه در دهه فجر و ۲۲ هزار میلیارد تومانی در دو سفر رئیس‌جمهور به آذربایجان‌شرقی اشاره کرد و گفت: هر هفته شاهد تحولات و اتفافات استان هستیم و الحمدالله استان آذربایجان‌شرقی یک استان زنده و پویا است و هر افتتاحی بیانگر یک کلنگ‌زنی دیگر است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور ادامه داد: دولت به شدت حامی بخش خصوصی است و این بخش خصوصی است که می‌تواند اقتصاد کشور را حل کند.

وی با تاکید بر اینکه رشد صادرات در کشور بسیار چشمگیر است، گفت: موافقت‌نامه اوراسیا یک مزیتی برای صادرکننده استان خواهد داشت.

واعظی، به مزیت و ظرفیت بزرگ آذربایجان‌شرقی در بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: آبیاری مدرن و حرکت به سوی کشت گلخانه‌ای از راهکارهای استفاده از این ظرفیت است.

وی به بخش توجه به معادن و خدمات اشاره کرد و افزود: در این دولت به این دو بخش توجه ویژه‌ای شده است و استان در این دو بخش ظرفیت زیادی دارد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: با ۸۳ میلیون جمعیت و رقابت اقتصادی دیگر نمی‌توان با اقتصاد سنتی به جنگ اقتصاد روز رفت از این‌رو خوشبختانه دارای دانشگاه‌های خوب و نیروی انسانی کارامد هستیم و به سمتی خواهیم رفت که به جای ثروت‌آوری با پول، با ایده و تفکر و اندیشه کسب پول کرد.

وی با تاکید بر اینکه کریدور ترانزیتی به عنوان مزیت خوب در استان است، گفت: این اولویت است که در استان آذربایجان‌شرقی وجود دارد و ما متعهد هستیم که به این اولویت‌ها بپردازیم.

واعظی اظهار کرد: حتما پیشنهاد استان معین برای اوراسیا، مسئله اتصال راه‌آهن به بین‌الملل را به رئیس جمهور ارائه می‌کنم زیرا اولویت اول این است که این قطار در اسرع وقت به خاوران برسد که تا سال آینده به اتمام خواهد رسید.

وی با بیان اینکه انسجام اگر به فرهنگی مطمئن در بین مردم کشور تبدیل شود، می‌توان موفق شد، گفت: امسال سالی است که شاخص‌ها نسبتا مثبت شده و اشتغال رو به بهبودی است.

واعظی یادآور شد: راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن تنها یک راهپیمایی ساده نیست زیرا علاوه بر افزایش وحدت، یک اثر بزرگ داشت به طوریکه بعد از یک سال تحریم و اتفاقات آبان، تبلیغ جدایی مردم از نظام، راهپیمایی ۲۲ بهمن یک خط بطلان بر همه تلاش‌های آنها بود.

وی تاکید کرد: اقتدار نظام در منطقه رو به افزایش است که این تماما برخلاف خواسته دشمنان نظام است زیرا آنها در تلاش برای اختلال در اقتصاد و بریدن دست ایران از منطقه بودند که تماما با ناکامی برای آنها همراه بود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: از لحاظ سیاسی مصوبه مجلس سران عراق برای بیرون بردن نیروهای عراقی یک شکست بزرگ برای آمریکا‌‌یی‌ها محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: آمریکا رو به انزوای سیاسی گسترده است، برای معامله قرن چه تبلیغاتی کرد ولی چند کشور آن را تائید کردند؟ این یک معامله‌ای بود که طرف مقابل را نداشت.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: سال گذشته شرایط سختی بود ولی با استقامت و همدلی مردم، دشمن ناامید شد.

وی با اشاره بر اینکه باید یک انتخابات سالم برگزار کنیم تا مردم به انتخاباتی که انجام می‌گیرد، اطمینان کنند، گفت: باید مردم به رای دادن و انتخاب اصلح با مشارکت پرشور و حداکثری تشویق شوند زیرا با قهر کردن از صندوق‌ها نمی‌توان مشکلی را حل کرد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور اضافه کرد: اگر بعد از راهپیمایی باشکوه یک انتخابات پرشور هم داشته باشیم، می‌توان شاهد روزهای خوبی برای آینده انتظار داشت.